BELLA
Filozofia seriozitatii Popup10



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BELLA
Filozofia seriozitatii Popup10

BELLA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
BELLA

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Filozofia seriozitatii

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

cris

avatar
Membru

Mai mereu aud prin jurul meu cum se pun etichete si se emit judecati. Intalnesti un om si dupa 5 min ai deja o "impresie": om serios dom'le!
Asa sa fie? Ce este practic seriozitatea si care este granita intre frivol si serios? A fi serios inseamna a fi moral? Eu nu prea cred! Deocamdata nu o sa comentez de ce spun asta, astept si opiniile voastre.

Distribuie acest articol pe: reddit

alexa

Mesaj Sam Mar 22, 2014 12:43 am Scris de alexa

Cred ca multi inteleg gresit seriozitatea. Cred ca tine mai mult de demnitate, flexibilitate, capacitatea de a procesa si gestiona in mod echilibrat o situatie sau alta. Un om care zambeste mai mereu, rade, glumeste, se joaca...nu este un om neserios. Asa cum nu este un om "serios" nici cel care face 3 facultati, isi imparte timpul intre cariera si tipicurile personale, este ordonat, maniac uneori, stie cam tot si are raspuns la orice. Cand traiesti dupa sabloane social-morale si iti construiesti o imagine aproape perfecta, esti fals, nu serios.

avatar

Mesaj Sam Mar 22, 2014 1:59 am Scris de Admin

Seriozitate inseamna sa faci lucrurile asa cum trebuie si sa si reusesti sa le duci la final cu bine. Deci, cand este de munca sa muncesti iar cand este distractie si voie buna sa te petreci.

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum